Семінар заступників директорів з ВР м. Добропілля

17.04.2019

    17.04.2019 року гостинно відчинила двері Білицька ЗОШ І-ІІІ ст.№ 9 учасникам семінару заступників директорів з ВР міста Добропілля. Тема сімінара «Вибір життєвого шляху та самореалізація особистості як засіб формування компетентностей в умовах сучасного освітнього середовища».
Знайомство заступників з виховної роботи з виховною роботою школи щодо вибору життєвого шляху та самореалізація особистості як засобу формування компетентностей учнів відбулося під час інтерактивної доповіді заступника директора з ВР Філіппової О.І. В межах спілкування заступники об'єдналися в 3 групи та означили як допомогти учню самореалізуватися в житті - група «лайф-коучів», намалювали «дерево самореалізації» - група «художників», та взяли інтерв'ю у учасників група «журналістів». А ще було продемонстровано якими шляхами вчителі та класні керівники формують в учнів ключові компетентності та розвивають творчий потенціал.
Класними керівниками були проведені виховні години, під час яких вони показали використання інноваційних методів щодо виховання конкурентоспроможних випускників. Класний керівник 11 класу Журавльова О.В. розтлумачила «Як досягти мети» за допомогою техніки SWOT своїм вихованцям. В 3 класі класним керівником Сорокіною О.В. була продемонстрована рольова гра«Супермаркет професій». В 7 класі класний керівник Дмитрук І.М. разом с батьками показали лайфхаки щодо «Вибору життєвих приорітетів».
На методичному ток-шоу «Здобуття ліцензії на успішний старт», яке проводила заступник директора з ВР Філіппова О.І. зустрілися група експертів - учнів 9, 11 класів та група прихильників - класні керівники, які в дружній атмосфері обговорили питання щодо набуття компетентностей в умовах освітнього середовища. Групи продемонстрували на яких струнах особистості потрібно грати, щоб вмотивувати учнів набути ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті.
Під час Flash-creativiti«Солодка феєрія» Червоножка Н.В. разом з сином Романом показали заступникам директорів з ВР як складати букетно-цукеркові композиції.
В ході хепенінгу «Двору життя» учні, батьки та класні керівники спробували розпізнати в особистостях те, що їх такими робить під час створення моделей «Сучасного учня», «Сучасного вчителя» та «Сучасних батьків». А ще учасник зібрали « Рюкзак», з того, що необхідно брати з собою. крокуючи життєвою дорогою та кидали в «сміттєвий мішок». те, що заважає і кривдить наші душі. Щільно зав'язали його, щоб ніколи те «сміття» не торкнулось наших сердець. І наостанок, учасники надали поради учням, батькам та вчителям.На завершення заступники директорів з виховної роботи обмінювалися думками, визначились , що важливими умовами повноцінного розвитку особистості в Новій українській школі є її усвідомлене прагнення до максимально повного розкриття та реалізації власних потенційних можливостей, здатність самостійно визначати свій життєвий шлях і досягати поставлених цілей. Методист відділу освіти Добропільської міської ради Пономаренко С.В. підвела підсумки, наголосила, що виховну систему школи потрібно створювати спільними зусиллями всіх учасників педагогічного процесу: педагогами, батьками, учнями, громадськістю. Семінар-практикум пройшов в атмосфері творчої співпраці. По закінченню гості щиро подякували організаторам за змістовний, повчальний та цікавий семінар, та побажали подальших успіхів та творчих злетів всім працівникам школи, адже творчість педагога - це передумова зростання його педагогічної майстерності.